franzkafka.webgarden.cz

Myslíte, že Franz Kafka žil pouze v Praze, zajímala ho jen práce a psaní? Zkuste jít se mnou proti času a uvidíte, že ho bavilo cestování, aeroplány, vegetariánství a zdravý životní styl.

Blog Franz Kafka a místa v Čechách i v zahraničí

Celé tohle neskutečné pátrání začalo jednou malou maketou knížky Jana Jindry, kde byly fotografie českých měst. Jenže nebyla to jen ledajaká místa, ale ta, co navštívil slavný spisovatel Franz Kafka. Když jsem jí poprvé viděla napadlo mě "vždyť tohle je úžasný způsob, jak se na Kafku podívat úplně jinak". A tak jsem se stala členem skupinky nadšenců, kteří pátrají po kafkovských místech. Pátrání po Kafkovi mě vedlo křížem krážem po Čechách, ale cesty mě nasměrovaly také do Itálie, Německa a také do Paříže.

Vyhledávám tahle místa nejen kvůli tomu, že je navštívil Kafka, ale hlavně proto, abych aspoň na chvíli viděla tu jejich dávno zapomenutou slávu. Zde je můj kompas a směrovky, které můžete na svých cestách použít. Třeba vás inspirují nejen kvůli Kafkovi, ale prostě jako dobrý tip na výlet. Pro lepší orientaci nakoukněte také do Kafkova života.

Zde najdete komentář autorky o pátrání po jednotlivých místech.

-----------------------------------------------------------------------

Hodně štěstí na cestách přeje

autorka blogu

Judita Matyášová

03.02.2013 11:02:09 - : PR články