franzkafka.webgarden.cz

Myslíte, že Franz Kafka žil pouze v Praze, zajímala ho jen práce a psaní? Zkuste jít se mnou proti času a uvidíte, že ho bavilo cestování, aeroplány, vegetariánství a zdravý životní styl.

Autorské čtení

 Autorské čtení/literární performance

Publikace Na cestách s Franzem Kafkou

autorka publikace: Judita Matyášová


Publikace Na cestách s Franzem Kafkou

Nová výpravná publikace z edice Průvodce (nakl. Academia) mapuje 65 míst, spojených s pobytem slavného spisovatele Franze Kafky. Jedná se o lokality nejen v Praze a v Čechách, ale také v Německu, Rakousku, Itálii, Švýcarsku a Francii. Autory publikace jsou fotograf Jan Jindra a publicistka Judita Matyášová, kteří navštívili všechny tyto lokality v uplynulých sedmi letech. Publikace vychází v češtině, v přípravě je anglická a německá verze. Knihu lze zakoupit přes www.academia.cz či v distribuční síti Kosmas.

Kniha „Na cestách s Franzem Kafkou“ představuje nový pohled na dosavadní „kafkovské pátrání“. Zobrazuje Kafku jako člověka, který měl mnoho rozličných zájmů: cestování, zdravý životní styl, kinematografie ad. Reportážní styl Judity Matyášové přibližuje čtenářům nejen atmosféru daného místa, ale také to, jaký k němu měl Kafka vztah a čím ho ovlivnilo. Zajímavé jistě je, že řada lokalit je doposud v původním stavu a milovníci historie se tak mohou podívat tam, kde bývala Kafkova oblíbená vegeteriánská restaurace, kam chodil do divadla a kde si zkoušel novinky zdravého životního stylu.


1) Autorské čtení/komentovaná projekce ke knize Na cestách s Franzem Kafkou

Autorka textů, Judita Matyášová, komentuje fotografie jednotlivých „kafkovských“ míst. Popisuje také to, jak byla místa vypátrána. Jedná se o lokality nejen v Čechách, ale také v Německu, Rakousku, Itálii a Švýcarsku. V rámci komentáře čte autorka úryvky z knihy Na cestách s Franzem Kafkou.


Přednášející: Judita Matyášová

Délka přednášky: 60 minut

Honorář: 1 000 Kč

Další požadavky:

- Cestovné z Prahy na místo a zpět

- Ubytování na jednu noc


Technické podmínky, nutné k projekci:

- projektor

- projekční plátno

- mikrofon


2) Literární performance “...A já vlastně vůbec nemiluji Tebe”

Autorka: Věra Koubová

Hudební doprovod: Jana Lewitová

Více o autorce: www.verakoubova.net

Věra Koubová přeložila několik Kafkových knih, včetně korespondence. Je autorkou literární performance inspirované dopisy Mileně. Přednes Věry Koubové doprovodí mezzosopranistka Jana Lewitová. Její zpěv je provázený hrou na violu či harfu.


Jazyk: česko-německá verze

Délka: 90 minut

Honoráře celkem pro obě autorky: 6 000 Kč

Další požadavky:

- Cestovné z Prahy na místo a zpět

- Ubytování pro autorky na jednu nocKontakt:

Judita Matyášová

Tel. +420 724 905 379

email: franzk@centrum.cz

www.franzkafka.webgarden.cz